Neuposlechl výzev strážníků, následovaly hrubé nadávky. V poutech skončil na záchytné stanici

Skupina cca 30 osob, nekontrolovaně vstupující do vozovky u zastávky městské hromadné dopravy v ulici Na Sadech, vzbudila v neděli nad ránem pozornost náhodných svědků. Jeden z nich v obavě o možný střet osob s projíždějícími vozidly přivolal na pomoc hlídky městské policie. Jeden z účastníků večírku skončil v poutech na policejní služebně. Zbytek noci pak strávil na záchytné stanici. Po vystřízlivění čekají čtyřiadvacetiletého muže potíže se zákonem.

V neděli 18. července v půl jedné ráno vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o skupině cca 30 osob, narušující veřejný pořádek a nekontrolovaně vstupující do vozovky v ulici Na Sadech. Strážníkům se na místě podařilo zjednat pořádek. Jeden z přítomných mužů však nehodlal výzev strážníků uposlechnout. I přes opakované výzvy k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky muž odmítal jakkoliv spolupracovat. Strážníci muže poučili o tom, že bude ke zjištění totožnosti převezen na nejbližší služebnu Policie ČR. Ani s touto možností však dotyčný nesouhlasil a začal se bránit nastoupení do služebního vozidla. O chvíli později skončil za použití donucovacích prostředků v poutech strážníků. Ti si přitom z úst muže vyslechli řadu hrubých urážek. Po převozu na Obvodní oddělení Policie ČR přítomní policisté zjistili, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Strážníci ho poté převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Čtyřiadvacetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat nejen z přestupků znevážení postavení a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, ale i z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková