Nelíbilo se mu chování neznámého muže v baru, vyprovodil ho násilím

Ve čtvrtek ráno se strhla potyčka mezi dvěma návštěvníky baru v centru města. Výsledkem bylo lehké zranění obou účastníků.

Potyčku mezi dvěma muži spatřila v půl osmé ráno obsluha městského kamerového systému. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na chodníku před barem nalezli muže s krvácejícím zraněním na ruce. Devětatřicetiletý muž uvedl, že se bránil napadení neznámým mužem uvnitř baru. Pohnutky neznámého muže k tomuto činu však neznal. Slova napadeného muže potvrdil i náhodný svědek celé události.

Strážníci následně uvnitř baru nalezli i dotyčného útočníka. Osmnáctiletý muž nezapíral a strážníkům sdělil, že se mu nelíbilo hrubé a hlučné chování jednoho z návštěvníků podniku. Na jeho nevhodné chování ho údajně nejprve upozornil. Když muž nereagoval, rozhodl se vyprovodit nechtěného návštěvníka ven násilím.

Strážníci u obou mužů provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. U napadeného muže naměřili 1,82 ‰, útočník nadýchal celé 2 ‰. Zdravotní stav obou mužů si lékařské ošetření naštěstí nevyžádal. Útočník se však bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

 

Autor: Mgr. Věra Školková