Několik rodinek netopýrů zavítalo do lidských obydlí v centru města

Zvýšený výskyt netopýrů, hledajících azyl v uzavřených lidských obydlích, zaznamenali českobudějovičtí strážníci v průběhu uplynulého týdne.

V pondělí 27. srpna jsme informovali o hejnu netopýrů Holečkově ulici, které překvapilo příchozí obyvatelku do svého bytu. Jen během dalšího pondělí však strážníci vyjížděli k dalším třem podobným případům. V jedenáct hodin dopoledne žádala městskou policii o pomoc obyvatelka jednoho z domů na Žižkově třídě. S hejnem netopýrů za závěsem v ložnici vydržela několik dní. Sídlení netopýrů však sebou přineslo i značné znečištění jejich současného bydliště. Strážníkům speciálně vyškoleným k odchytu zvířat se zakrátko podařilo netopýry odchytit.

O dvě hodiny později strážníci vyjížděli na oznámení o dalším výskytu netopýra. Tentokrát se jednalo o zatoulaného jedince, který zavítal jednoho z barů v České ulici. I tento netopýr skončil zanedlouho ve zkušených rukou strážníků.

Poslední případ řešili strážníci „odchytáři“ v půl páté odpoledne v Riegrově ulici. Jeden z místních obyvatel se právě vrátil z dovolené a když otevřel dveře bytu, nestačil se divit. Do bytu se totiž mezitím nastěhovala tříčlenná rodinka netopýrů. Jako vždy následoval odchyt létající trojice. Strážníci všechny odchycené netopýry vypustili v nočních hodinách do volné přírody.

Autor: Mgr. Věra Školková