Návštěvník baru uštědřil zraněnému muži několik ran navíc

Značně podnapilý návštěvník jednoho z barů na Žižkově třídě skončil v sobotu nad ránem v rukou zdravotníků. Sám si způsobil zranění pádem na barovou stoličku. Přitom však málem zranil přítomnou ženu. Za to si pravděpodobně od jejího druha vysloužil několik ran navíc.

V sobotu 11. listopadu krátce před čtvrtou hodinou ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o napadení muže v jednom z místních barů. Strážníky na místě již očekával jedenatřicetiletý muž s krvácejícím zranění v obličeji. Uváděl, že ho uvnitř podniku napadl jiný muž a několikrát ho udeřil. Dotyčný muž se ukázal o několik minut později. Ten také strážníkům popsal průběh celé události. Zraněný muž měl vlivem značné podnapilosti upadnout na jeho přítelkyni a přitom se zranit pádem na barovou židli. To také potvrdili další svědci. Údajný útočník však popřel, že by zraněného muže udeřil.

Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a u zraněného muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 2,07 ‰. Zdravotníci poté muže převezli k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice.

Celým případem se nyní bude zabývat správní orgán. Třicetiletý muž bude čelit obvinění z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu hrozí pokuta do 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková