Narušoval průběh koncertu, skončil v poutech na záchytné stanici

Narušování veřejného pořádku při probíhajícím koncertu u kulturního domu Slavie skončilo v pátek večer pro třiačtyřicetiletého muže z Kutnohorska nasazením pout a pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Ten se bude po vystřízlivění zpovídat z několika přestupků.

V pátek 9. července v devět hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o skupině osob narušujících veřejný pořádek v průběhu koncertu u kulturního domu Slavie. Strážníky na místě kontaktovali dva muži, kteří za narušovatele označili opodál sedícího muže. Ten však se strážníky nehodlal spolupracovat. Po několika zákonných výzvách sice prokázal svou totožnost, z místa však odmítal odejít. Strážníci proto muže vyvedli za použití donucovacích prostředků a vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušky na alkohol. Tu však muž odmítl. Nakonec se orientační dechové zkoušce podrobil až přivolaným policistům, přístroj ukázal výsledek 2,38 ‰ alkoholu. Strážníci mezitím rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Z úst muže se však na jejich adresu snesla řada hrubých urážek. Muž se přitom aktivně bránil nastoupení do služebního vozidla. Převoz na záchytnou stanici nakonec absolvoval ve služebních poutech.

Třiačtyřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat nejen z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, ale za odmítnutí orientačního vyšetření i z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až do 60 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková