Napadení muže dvěma útočníky spatřila kamera, strážníci je dopadli

Nerovný souboj dvou mužů s viditelně slabším soupeřem na Náměstí Přemysla Otakara II. neušlo v pondělí pozdě večer bystrému oku městské kamery. Proti dvěma útočníkům na útěku okamžitě zasáhly hlídky městské policie. Dva muže ve věku dvaadvaceti let z Českobudějovicka strážníci předali do rukou policistů. Zranění napadeného muže si vyžádalo lékařské ošetření.

V pondělí 23. listopadu krátce po jedenácté hodině večerní spatřil operátor městského kamerového systému na Náměstí Přemysla Otakara II. potyčku tří osob. Dva muži právě útočili údery a kopy na třetího muže, který se jen marně snažil bránit. Když zůstal ležet na zemi, útočníci se dali na útěk. V té chvíli již na místo mířily hlídky městské policie. Strážníci oba dva muže dopadli na křižovatce Radniční a Biskupské ulice. Další hlídka městské policie mezitím poskytovala první pomoc zraněnému muži a zjišťovala jeho zdravotní stav. Muž měl zranění v oblasti hlavy a byl zjevně podnapilý. Strážníci na místo okamžitě přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. Oba dvaadvacetileté útočníky předali do rukou přivolaných policistů.

Dalším šetřením celého případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR – město. Zda se budou pachatelé útoku zpovídat z přestupku proti občanskému soužití nebo trestného činu, teprve ukáže délka léčení zraněného muže.

Autor: Mgr. Věra Školková