Napadal ostrahu i návštěvníky klubu, skončil v poutech strážníků

Dva muži obtěžovali v neděli nad ránem hosty v klubu na Sokolském ostrově. Když byli vyvedeni, postavili se i proti členům ostrahy. Následoval zásah hlídek městské policie. Následný pokus o opětovné vniknutí do nočního klubu skončil pro jednoho z mužů nasazením pout a převozem na policejní služebnu. Zasahující strážníci si přitom z úst sedmadvacetiletého muže vyslechli řadu hrubých výrazů. Dotyčný si na své konto připíše několik přestupků.

V neděli 27. listopadu ve čtvrt na jednu ráno vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o dvojici mužů, kteří mají napadat členy ostrahy klubu na Sokolském ostrově. Strážníci na místě zastihli dva muže, kteří se právě snažili násilím dostat do vstupních dveří provozovny. Strážníci oba muže vyzvali, aby ustali ve svém počínání. Jeden z mužů uposlechl, druhý z nich však ani na opakované výzvy nereagoval. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Muž však i nadále kladl odpor a odmítal prokázat svou totožnost. Strážníci proto muže převezli na Obvodní oddělení Policie ČR – město. Přitom si z jeho úst vyslechli hrubé nadávky a vyhrožování újmou na zdraví. Přítomní policisté zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého muže ze Strakonicka. Provedení orientační dechové zkoušky nebo odborného vyšetření na přítomnost alkoholu muž odmítl. Po poučení o dalším postupu ho strážníci propustili.

Sedmadvacetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku proti občanskému soužití a za odmítnutí vyšetření na alkohol z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková