Na začátku bylo jen odhození odpadků, pak se situace přiostřila

Dvaatřicetiletá žena z Českých Budějovic si na své již „tučné“ konto přičte další prohřešky proti zákonu. Tentokrát se při procházce sídlištěm Šumava nezdržovala hledáním odpadkového koše a odpadky končily na zemi. Její počínání by jí pravděpodobně prošlo, kdyby jí při tom nespatřil strážník městské policie. Banální přestupek však rozezlená žena nakonec vyhrotila až do krajnosti.

V pondělí 22. října v deset hodin dopoledne prováděl strážník městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Šumava. V ulici J. Opletala spatřil jemu známou ženu, která se právě zbavila odpadků ze své kabelky odhozením na chodník. Když jí strážník vyzval, aby odpad sebrala a vyhodila jej do odpadkového koše, ze ženiných úst ho čekala jen snůška vulgárních nadávek. Žena přitom pokračovala v rychlé chůzi. Nepomohly ani opakované výzvy. Celou situaci žena uzavřela s tím, že si může dělat nepořádek, kde se jí zlíbí. Strážník jí musel nakonec zastavit za použití donucovacích prostředků. Zatímco ženu držel na místě, přivolal na pomoc kolegy ve služebním voze. Když strážníci ženě sdělili, že jí převezou ke zjištění totožnosti na nedalekou služebnu policie, raději jim své osobní doklady na místě předložila.

Žena se bude nyní zpovídat z přestupku znečištění veřejného prostranství, ale i z přestupků neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně jí hrozí pokuta až 20 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková