Na průběh sobotního RunTour dohlížejí i strážníci městské policie

I v letošním roce se Městská policie České Budějovice zapojila do příprav a průběhu běžeckého závodu „Česká pojišťovna RunTour 2017“. Strážníci dohlížejí na dopravní omezení a uzavírky, které jsou stanoveny po dobu trvání závodu. A nejen to. V průběhu celé závodní trasy též dohlížejí na veřejný pořádek a monitorují zdravotní stav běžců. V minulých letech strážníci pomohli při občasném kolapsu běžce a po poskytnutí první pomoci ho okamžitě předali do rukou zdravotníků.

Již od pátku 7. března 18 hodiny večerní platí v prostoru celého Náměstí Přemysla Otakara II. zákaz parkování. Do začátku běžeckého závodu muselo být odtaženo 14 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali zákazové dopravní značení.

Bezpečnost účastníků běžeckého závodu si vyžádala dne 8. 4. 2017 v době od 8:00 do 16:00 hod. úplnou uzavírku Náměstí Přemysla Otakara II. a od 10:00 do 15:00 hod. uzavírku ulic F. A. Gerstnera (v křižovatce s ul. Zátkovo nábřeží – průjezd do ulice Zátkovo nábřeží zachován), ul. Dr. Stejskala, ul. Hroznová (v úseku Sokolský ostrov – Krajinská), ul. Krajinská (v úseku ul. Hroznová – náměstí Přemysla Otakara II.), stezka pro chodce a cyklisty podél Mlýnské stoky na Sokolském ostrově (podél atletického stadionu), lávky přes silnici I/3 na Dlouhé louce, chodník na pravé straně (ve směru do centra) na Dlouhém mostu stezky v městském parku Stromovka.

Autor: Mgr. Věra Školková