Na pomoc třiaosmdesátileté ženě vyrazili strážníci, hasiči, zdravotníci i policisté

Nešťastný pád třiaosmdesátileté seniorky při pohybu ve svém bytě v Suchém Vrbném měl naštěstí dobrý konec. Žena měla ještě dost sil, aby zatelefonovala své kamarádce. Ta potom přivolala na pomoc strážníky. Za pomoci hasičů a policistů se seniorka dostala brzy do péče zdravotníků.

V sobotu 15. prosince krátce po osmé hodině večerní přijalo operační středisko městské policie oznámení o třiaosmdesátileté seniorce, která údajně doma upadla a bez pomoci nebyla schopna vstát. Událost oznamovala přítelkyně dotyčné ženy, která přijala její telefonické volání o pomoc. Na místo okamžitě vyjížděly hned dvě hlídky městské policie.

Strážníci na uvedené adrese zjistili, že dveře i okna domu jsou zevnitř pevně zajištěná. Pohledem do jednoho z oken však v osvětlené místnosti spatřili ženu, která se marně pokoušela vstát z podlahy. Strážníci na místo okamžitě přivolali jednotku hasičského záchranného sboru, zdravotnickou záchrannou službu i hlídku Policie ČR. Vstup do domu pak zajistili samotní hasiči. Přítomní strážci zákona pak spolu se zdravotníky zamířili k ležící ženě. Seniorka neutrpěla žádné viditelné zranění a bez obtíží komunikovala. Skryté zranění však nešlo zcela vyloučit, proto byla žena následně převezena k lékařskému vyšetření do českobudějovické nemocnice.

Autor: Mgr. Věra Školková