Muži narušovali průběh lampionového průvodu, jeden z nich skončil v poutech na záchytce

Společenskou akci základní školy Oskara Nedbala ohrožovali ve středu večer dva podnapilí muži. Těm se nelíbila přítomnost strážníků dohlížejících na hladký průběh celé akce. Narušování veřejného pořádku skončilo pro jednoho z mužů pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Ve středu 23. října krátce před osmou hodinou večerní zajišťovali českobudějovičtí strážníci dohled při lampionovém průvodu základní školy Oskara Nedbala. Jedna z hlídek však měla nakonec plné práce s vážným narušitelem veřejného pořádku. Ke škole totiž přišli dva zjevně podnapilí muži. Alkoholem posílení muži se zaměřili na přítomnost strážníků a začali na ně hlasitě pokřikovat. Strážníci oba muže vyzvali, aby místo opustili. Ti sice opakované výzvy uposlechli, jeden z nich se však po chvíli vrátil. Na hlavu strážníků se z úst podnapilého muže snesla snůška nadávek. Tentokrát výzvy strážníků nepadly na úrodnou půdu. Když muž začal stupňovat své hrubé chování a začal strážníkům vyhrožovat ublížením na zdraví, strážníci zakročili. O pár chvil později výtržník skončil v poutech strážníků. Ti u čtyřiatřicetiletého muže následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol. Přístroj u něj ukázal výsledek 1,88 ‰ alkoholu. Narušování veřejného pořádku však neustalo. Stále hlasitější pokřikování a vážné narušování veřejného pořádku rozhodlo o převozu muže na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Tím však případ pro čtyřiatřicetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně hrozí pachateli pokuta až 10 tisíc korun. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková