Muž ze Slovenska znečistil trolejbus i zpovědnici

V neděli 5. února řešili strážníci případ muže bez domova, který se usídlil v trolejbusu městské hromadné dopravy. Kolem šesté hodiny ranní přijalo operační středisko oznámení dispečera dopravního podniku o muži bez domova, který si ustlal na sedadlech v trolejbusu linky č. 9. Když řidič na konečné zastávce muže nalezl, marně ho vyzýval k vystoupení.

Na místo vyjížděla hlídka městské policie. Řidič trolejbusu strážníky dovedl k zadním sedadlům pro cestující, kde ležel muž zanedbaného zevnějšku. Pod sebou měl množství odpadků a zbytků potravin. Strážníci v muži shledali jim známého sedmačtyřicetiletého muže ze Slovenska, který v té době pobývá na různých místech krajského města. Muž s velkými potížemi, způsobenými nadměrným požitím alkoholu, vstal a s pomocí strážníků z trolejbusu vystoupil. S odklizením odpadků museli pomoci strážníci.

Strážníci s dotyčným mužem řešili před několika dny událost s podobným scénářem. Tehdy se muž uchýlil do zpovědnice kostela, kterou znečistil exkrementy a odpadky.

Jeho přestupky proti veřejnému pořádku, spáchané znečištěním veřejně prospěšného zařízení, se bude dále zabývat správní orgán. V případě opakovaného přestupku proti veřejnému pořádku hrozí pachateli pokuta do výše 30 tisíc korun a zákaz pobytu na území města.