Muž ze Slovenska vyzval ženu na pěstní souboj

V neděli 12. února řešili strážníci další případ muže ze Slovenska, jenž se na území krajského města v posledních týdnech dopustil několika vážných přestupků proti veřejnému pořádku. Jak jsme Vás informovali, 5. února se usídlil v trolejbusu a znečistil jej odpadky, o několik dní dříve dokonce znečistil zpovědnici v kostele.

V neděli kolem půl jedenácté hodiny dopolední přijalo operační středisko městské policie stížnost na muže nacházejícího se v parku v Havlíčkově kolonii. Muž měl verbálně napadat kolemjdoucí občany a starší ženu venčící psa dokonce vyzval na pěstní souboj. Strážníci po příjezdu na místo nalezli již povědomého muže, který právě probíral obsah kontejnerů na odpad. Sedmačtyřicetiletý Slovák na výzvu strážníků k prokázání totožnosti přiznal, že své osobní doklady ztratil. Následovalo předvedení na služebnu odboru cizinecké policie, kde policisté ověřili jeho totožnost. Ocenili ho ovšem také za to, že jako cizinec na výzvu policie neprokázal svou totožnost předložením osobního dokladu.

Muž ze Slovenska bude mít však další potíže. Na své konto si připsal další případ, který bude projednávat správní orgán. Do seznamu jeho prohřešků se nyní přidá i přestupek proti občanskému soužití, kterého se dopustil urážkou na cti a vyhrožováním újmou na zdraví. Pokud bude muž uznán pravomocně vinným ze svých předchozích přestupků proti veřejnému pořádku, dočká se pravděpodobně udělení sankce zákazu pobytu na území krajského města po dobu 3 měsíců.