Muž z Rumunska se násilím domáhal vstupu do klubu

V neděli brzo ráno skončil návštěvník jednoho z restauračních podniků v centru města na protialkoholní záchytné stanici. Strážníci ho museli před převozem kvůli jeho agresivnímu chování spoutat.

Ve tři hodiny ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení obsluhy hudebního klubu v Biskupské ulici o značně podnapilém muži, který verbálně napadá ostatní návštěvníky. Muž se měl právě nacházet ve skupině kuřáků před vstupními dveřmi a hlasitě vykřikovat. Strážníci na místě nalezli muže, který narušoval noční klid hlasitými výkřiky v cizí řeči. Přihlásila se k nim i žena, která celou událost oznamovala. Ta uvedla, že podnapilý muž byl z podniku kvůli svému hrubému jednání vykázán. I přesto se však neustále dožadoval vstupu.

Strážníci zjistili, že se jedná o dvacetiletého občana z Rumunska přechodně pobývajícího na území České republiky. Na jejich dotazy v několika světových jazycích však mladý muž nereagoval. I nadále divoce rozhazoval rukama a hlasitě vykřikoval. Strážníci vzápětí rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Při výzvě k nastoupení do služebního vozidla muž sice pochopil její smysl, avšak odmítal se se svou situací smířit. Jeho aktivní obrana přiměla strážníky muže spoutat. V poutech ho poté převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Rumunský občan se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití. Za ně mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková