Muž vyšel z obchodního centra, zaútočil na něj malý kříženec

Čtyřicetiletého muže napadl při odchodu z nákupního centra v Kněžských Dvorech jeden ze dvou psů uvázaných před vchodem. Nejenže šestadvacetiletá majitelka psů z Českobudějovicka ztratila očkovací průkazy obou zvířat, ale psi nejsou ani přihlášení k povinnému poplatku. Čekají jí potíže se zákonem.

V úterý 8. října krátce po deváté hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o pokousání psem před jedním z nákupních center v Kněžských Dvorech. Strážníci na místě zastihli muže s krvácejícím zraněním na levé noze. To mu měl způsobit jeden ze psů, uvázaných na dlouhém vodítku před vchodem do obchodního centra. Na místě se nacházela i majitelka obou zvířat. Jednalo se o strážníkům dobře známou šestadvacetiletou ženu z Českobudějovicka. Jak se vzápětí ukázalo, žena údajně ztratila očkovací průkazy obou psů a nepřihlásila je ani k povinnému poplatku ze psů. Strážníci majitelku dvou kříženců i zraněného muže poučili o dalším postupu. Na místo mezitím přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zranění muže si následně vyžádalo lékařské ošetření v českobudějovické nemocnici.

Útočícího psa čeká opakované vyšetření na vzteklinu, které je povinna majitelka psa v dané lhůtě zajistit. Dalším šetřením celého případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková