Muž vulgárně urážel řidiče autobusu, přítelkyni i strážníky

Ve středu 17. října strážníci zasahovali proti agresivnímu muži bez domova ve voze městské hromadné dopravy. Ten nejprve verbálně napadal řidiče autobusu, poté se s nadávkami zaměřil na svou přítelkyni cestující ve stejném voze. Muž skončil v poutech strážníků, zpovídat se bude z mnoha přestupků.

Krátce po desáté hodině dopolední prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Nádražní ulici zaměřenou na osoby bez domova. Na zastávce městské hromadné dopravy strážníky oslovil řidič autobusu stojícího v zastávce. Ten byl ve svém voze verbálně napaden cestujícím, který se stále nacházel uvnitř autobusu. Agresivní muž si právě vyřizoval své účty se svou přítelkyní, v jejíž společnosti cestoval. Napadal ji vulgárními výrazy a divoce gestikuloval. Strážníci muže vyzvali, aby z vozu městské hromadné dopravy vystoupil. Muž však nehodlal ve svém jednání ustat a nadávky začal adresovat i strážníkům. Nereagoval ani na výzvy k předložení osobního dokladu, a tak nakonec skončil v poutech strážníků. Ti ho vyvedli z autobusu a převezli ho ke zjištění totožnosti na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Policisté zjistili, že se jedná o sedmadvacetiletého občana z Českých Budějovic. Ten se během jednání se strážníky uklidnil a mohl být zbaven pout. Před propuštěním strážníci muže poučili o tom, že se nyní bude zpovídat z několika přestupků proti veřejnému pořádku. Neuposlechnutí výzvy, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, jakož i veřejného pohoršení. Za ně mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková