Muž vstupující pod kola projíždějících vozidel skončil v poutech na záchytné stanici

Ohrožování účastníků silničního provozu mužem vstupujícím do rušné vozovky v Nádražní ulici a snaha o poškození jednoho z projíždějících vozidel si ve čtvrtek dopoledne vyžádala zásah hlídky městské policie. Třiatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek skončil s nasazenými pouty v rukou zdravotníků.

Ve čtvrtek 23. září v jedenáct hodin dopoledne vyjížděla hlídka městské policie do Nádražní ulice, kde měl mezi kola projíždějících aut vstupovat zjevně podnapilý muž. Svědek události uvedl, že muž dokonce několikrát udeřil do kapoty jednoho z projíždějících vozidel. Řidička vozu však zřejmě v obavě před mužem nečekala a odjela. Strážníci poblíž místa incidentu nalezli jim známého muže s krvácivým zraněním na ruce, který v té době ležel mimo komunikaci. Když se zjevně dezorientovaný muž svěřil, že před několika minutami užil návykovou látku, strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Muž však zásah zdravotníků odmítal a zraněnou rukou i hlavou několikrát udeřil do zdi. Na adresy strážníků se přitom z jeho úst snesla řada hrubých urážek. Strážníci muži následně za použití donucovacích prostředků nasadili služební pouta. V těch ho předali do rukou přivolaných zdravotníků. Ti třiatřicetiletého muže převezli za asistence strážníků v sanitním vozidle do českobudějovické nemocnice. Jak se ukázalo, muž byl nejen pod vlivem drog, ale i alkoholu. Orientační dechovou zkouškou na alkohol u něj bylo zjištěno 2,5 ‰. Do odeznění intoxikace byl muž umístěn na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Třiatřicetiletý muž se bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Mgr. Věra Školková