Muž vstupující pod kola aut se snažil zaútočit na strážníky, skončil v poutech

Zjevně podnapilý muž s plechovkou piva v ruce se ve středu večer procházel mezi projíždějícími vozidly po frekventované Pražské třídě. Zasáhnout musela hlídka městské policie. S podnapilým mužem však měli strážníci ještě plné ruce práce. Jeho agresivní chování skončilo nasazením služebních pout a pobytem na záchytné stanici.

Ve středu 24. února krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, který měl vstupovat pod kola projíždějících vozidel na Pražské třídě u obchodního centra IGY. Strážníci na místě zastihli jim známého čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Ten si na výzvu strážníků odmítl nasadit roušku a souhlasil i s uložením pokuty. Vzápětí však začal hlasitě pokřikovat na cestující čekající na blízké zastávce autobusu. Na výzvy strážníků přitom nereagoval a jeho agresivita vůči strážníkům se začala stupňovat. Přitom opět začal nekontrolovaně vstupovat do vozovky. Strážníkům se navzdory předchozímu odporu muže podařilo podrobit ho orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,96 ‰. Následně rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Když ho však vyzvali k nastoupení do služebního vozidla, muž se postavil proti strážníkům se zaťatými pěstmi a snažil se zaútočit na jednoho z nich. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. V těch poté absolvoval převoz na záchytnou stanici, kde si ho již bez pout převzal zdravotnický personál.

Tím však případ pro čtyřiadvacetiletého agresora neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku podle krizového zákona. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková