Podnapilý muž usnul na chodníku, i přesto byl agresivní

Podnapilý muž nedošel v noci ze čtvrtka na pátek domů. V průběhu své cesty si lehl na chodník a usnul. Při příjezdu strážníků se probudil a navzdory svému stavu začal být značně agresivní. Na protialkoholní záchytnou stanici se pak vezl v poutech.

V pátek v půl jedné ráno vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži ležícím na křižovatce ulic Riegrova a Lipenská. Muž ležící na chodníku se však probudil s vulgárními nadávkami na adresu zasahujících strážníků. Ke svému hrubému jednání přidal i divoká gesta. Přitom stál sotva na nohou, proto strážníci rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Šedesátiletý muž se však odmítal zákroku podrobit. K pobytu na záchytné stanici ho strážníci museli převézt za použití služebních pout.

Dalšího muže vezla hlídka městské policie na protialkoholní záchytnou stanici téhož dne v deset hodin večer. Tehdy strážníci vyjížděli na oznámení o muži ležícím na chodníku za kulturním domem Gerbera na Lidické třídě. Ukázalo se, že se jedná o padesátiletého cizího státního příslušníka trvale pobývajícího na Brněnsku. Muž nebyl schopen chůze, a nebylo divu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,24 ‰. Strážníci ho poté převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Autor: Mgr. Věra Školková