Muž v rozčilení z partnerské hádky kopal do všeho, co mu přišlo do cesty

Neshody mezi partnery vyústily v neděli večer ostrou výměnou názorů na sídlišti Vltava. Muž byl rozrušen do té míry, že si za cíl vybral skleněnou zaparkované vozidlo a vzápětí i přístřešek autobusové zastávky. Ke škodě na majetku naštěstí nedošlo. Muže však čekají kromě svých vlastních starostí i potíže se zákonem.

V neděli 9. června krátce po půlnoci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o hlasitém křiku ženy a muže procházející okolo zastávky městské hromadné dopravy U výměníku. Muž měl navíc kopat do skleněné výplně přístřešku autobusové zastávky a do zaparkovaného vozidla. Strážníci zastihli dotyčnou dvojici nedaleko. Jednalo se o pětadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska a jedenadvacetiletou ženu z Českobudějovicka. Chování muže nasvědčovalo tomu, že je pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Strážníci ho proto následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,74 ‰. Muž pak zbytek noci strávil na lůžku protialkoholní a toxikomanické záchytné stanice.

Případ však pro pětadvacetiletého muže neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku proti majetku. Za ten mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková