Muž v noci vykřičel svou zlobu z otevřeného okna, vzbudil všechny sousedy

Hlasitý mužský křik, provázený vulgárními výrazy, vzbudil v neděli v noci obyvatele jednoho z panelových domů na sídlišti Máj. Když už projevy rozzlobeného muže trvaly více než hodinu, obyvatelé přivolali na pomoc hlídku městské policie. Strážníci se s dotyčným výtržníkem setkali právě při jeho odchodu. Muž se však se strážníky nehodlal zabývat a došlo až na donucovací prostředky.

Na oznámení o hlasitém projevu neznámého muže v sousedním bytě vyjížděla hlídka městské policie v neděli 12. srpna v půl čtvrté ráno. Obyvatele panelového domu na sídlišti Máj vzbudily jeho hlasité výkřiky z otevřeného okna ve 2. patře. Ke strážníkům se na místě přihlásil muž, který událost oznamoval. V té chvíli vyšel z vedlejšího bytu další muž. Jednalo se o dotyčného výtržníka, který před příjezdem hlídky narušoval spánek zdejších obyvatel. Když ho však strážníci vyzvali k prokázání totožnosti, muž nereagoval a snažil se odejít. Nepomohly ani jejich opakované zákonné výzvy. Strážníci pak muže zastavili použitím hmatů a chvatů sebeobrany. Poté si muž si své rozhodnutí rozmyslel a předložil strážníkům svůj občanský průkaz. Devětadvacetiletý muž z Českých Budějovic však svého chování nelitoval. Když ho strážníci poučili o jeho prohřešcích proti zákonu, muž odvětil, že si může „křičet, jak chce“.

Devětadvacetiletý muž si kromě přestupku rušení nočního klidu na své konto přičetl i přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun. Dalším šetřením případu se bude nyní zabývat správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková