Muž si vybíjel zlost na vybavení předzahrádky. V dalším řádění mu zabránili strážníci

Osmadvacetiletý muž z Českých Budějovic si vybíjel vztek na vybavení předzahrádky na českobudějovickém náměstí. Strážníci proti muži museli použít donucovacích prostředků a skončil na protialkoholní záchytné stanici. Muž se stal podezřelý hned z několika přestupků a událostí se bude dále zabývat správní orgán.

Krátce po půlnoci ze soboty na neděli 10. dubna strážníci zpozorovali na Náměstí Přemysla Otakara II. podnapilého muže, který kopal do koše na odpad a do vybavení jedné z předzahrádek. Po spatření strážníků se muž pokusil z místa utéct. Muž na zákonné výzvy nereagoval, ale útěk mu komplikovala jeho podnapilost. Nakonec skončil v poutech. Následně byl předveden na Policii ČR ke zjištění jeho totožnosti. Osmadvacetiletý muž strážníkům posléze sdělil, že řešil soukromé problémy a potřeboval si vybít zlost. Po nadýchání 2,14 promile skončil na protialkoholní záchytné stanici.

Muž se svým jednáním stal podezřelý hned z několika přestupků, a to jak proti majetku, tak proti veřejnému pořádku. Událost byla předána ke správnímu orgánu k dořešení.