Muž si v autobusu otevřel pivo a odmítal si nasadit roušku, vyvedli ho strážníci

Pětapadesátiletý muž cestoval v pondělí odpoledne autobusem městské hromadné dopravy. Předtím se však notně posilnil alkoholem. Ještě uvnitř autobusu si otevřel plechovku s pivem, absence roušky ho přitom nechávala chladným. Řidič autobusu se marně snažil cestujícího vykázat, na jeho hlavu se místo toho snesla řada urážek. Podnapilého muže vyvedla až hlídka městské policie.

V pondělí 26. října v šest hodin večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém cestujícím bez roušky v autobuse městské hromadné dopravy v Českém Vrbném. Řidič autobusu strážníkům označil muže sedícího uvnitř. Ten neměl zakryté dýchací cesty a před ním na zemi ležela otevřená plechovka piva. Zjevně podnapilý muž se však odmítal se strážníky zabývat. Ani na opakované výzvy strážníků k opuštění vozu nereagoval. Strážníci ho museli vyvést za použití donucovacích prostředků. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 1,86 ‰. Muž však byl způsobilý odejít po svých, a tak ho strážníci po poučení o dalším postupu propustili.

Pětapadesátiletý muž se bude nyní zpovídat hned z několika přestupků. Neuposlechnutím výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupem podle zákona na ochranu zdraví před škodlivými účinky návykových látek a přestupkem podle zákona o ochraně veřejného zdraví se bude zabývat příslušný správní orgán. Za porušení mimořádného opatření mu v příkazním řízení hrozí pokuta do 10 tisíc korun, ve správním řízení pak pokuta až 3 miliony korun.

Autor: Mgr. Věra Školková