Muž si ustlal na zastávce, skončil v poutech na záchytné stanici. Nadýchal 3,67 ‰ alkoholu

Pětatřicetiletý muž se v neděli dopoledne usídlil na zastávce autobusu Poliklinika Sever. V přístřešku nejenže posnídal a odpadky ponechal na zemi, ale navíc se posilnil alkoholem více než bylo zdrávo. Strážníci s ním neměli jednoduchou práci. Muže nakonec eskortovali na záchytnou stanici v poutech. Nadýchal 3,67 ‰ alkoholu.

V neděli 19. února krátce před desátou hodinou dopolední prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici Na Sadech. Strážníci náhle v přístřešku zastávky autobusu spatřili muže ležícího na lavičce. Spící muž byl obestlán odpadky a vedle něj ležela prázdná lahev od alkoholu. Strážníkům se ho sice podařilo probudit, muž však nebyl schopen vlastní chůze ani srozumitelné komunikace. Rozhodnutí strážníků o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici na něj mělo překvapivě stimulující účinek. Muž se totiž začal aktivně bránit a prudce rozhazovat rukama proti strážníkům. K pobytu na záchytnou stanici se vezl v poutech. Zdravotní personál u pětatřicetiletého muže provedl orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 3,67 ‰. Ani jeho umístění na lůžko však neproběhlo hladce. Když muž začal ohrožovat zdravotníky, strážníci museli překonat jeho agresivní výpady použitím donucovacích prostředků.

Pětatřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková