Muž si lehal na silnici, pak urážel strážníky. Skončil v poutech na záchytné stanici

Muž polehávající na silnici vzbudil ve čtvrtek večer pozornost zaměstnance jedné z místních restaurací v Dobrovodské ulici. Ten v obavě o zdraví a život zjevně podnapilého muže přivolal na pomoc strážníky. Muž z nebezpečné situace vyvázl „se zdravou kůží“. Zásah strážníků však kvitoval snůškou vulgárních nadávek. Na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici se vezl v poutech.

Ve čtvrtek 19. prosince v půl osmé večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který měl v Dobrovodské ulici vstupovat pod kola projíždějících aut a lehat si na vozovku. Strážníky po příjezdu na místo oslovil muž, který událost oznamoval. Dotyčný hazardér již v té době seděl uvnitř jedné z místní restaurací. Muž však se strážníky odmítl jakkoliv komunikovat. Jeho pravou totožnost se jim podařilo zjistit až po několika neúspěšných pokusech. Jak se ukázalo, jednalo se o čtyřiadvacetiletého muže z Českokrumlovska. Tím však spolupráce s ním skončila. Nejenže odmítl provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, navíc si strážníci z jeho úst vyslechli snůšku nadávek. Když strážníci agresorovi oznámili, že zbytek noci stráví na protialkoholní záchytné stanici, muž se snažil odejít. V tom mu strážníci zabránili až nasazením služebních pout. V těch byl poté převezen k pobytu na záchytné stanici. Přítomný zdravotnický personál ho před umístěním na lůžko podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,87 ‰.

Pobytem na záchytné stanici však případ pro čtyřiadvacetiletého muže neskončil. Za neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková