Muž sedící ráno v parku nadýchal 3,14 ‰ alkoholu

Muž sedící na lavičce vzbudil v úterý ráno pozornost osob procházejících parkem Na Sadech. Muž se třásl zimou, ale chladu se nijak nesnažil uniknout. Důvod se ukázal po příjezdu hlídky městské policie, kterou přivolal v obavě o zdraví muže náhodný svědek. Muž s více než 3 ‰ alkoholu v dechu skončil v rukou zdravotníků.

V úterý 15. prosince krátce před osmou hodinou ranní vyjížděl hlídka městské policie na oznámení o muži zjevně trpícím zimou, sedícím na lavičce v parku Na Sadech. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Českých Budějovic. Ten však nebyl schopen odejít po svých. Následně provedená dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,14 ‰. Strážníci vzhledem k jeho stavu přivolali záchrannou zdravotnickou službu. Lékař zkonstatoval, že muž není ohrožen na životě ani zdraví, proto byl za asistence strážníků v sanitním vozidle převezen k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Případ tohoto muže nabádá k zamyšlení. Domněnka, že alkohol v zimě zahřeje, sice platí, to však pouze v malém množství. Se vzrůstající hladinou alkoholu totiž ztrácí člověk daleko rychleji teplo a může snadno prochladnout. A to zvláště při dlouhodobém pobytu v zimě nebo mrazu. V takových případech se pak cesta domů v mrazu může stát pro člověka osudnou.

Autor: Mgr. Věra Školková