Muž se zákazem řízení tvrdil, že neřídil. Při odhalení ujížděl strážníkům

 Dva muži sedící ve vozidle zaparkovaném na benzinové čerpací stanici na sídlišti Máj v době zákazu vycházení vzbudili ve středu pozornost hlídky městské policie. Ještě podivnější byla odpověď muže sedícího za volantem. Muž bez osobních dokladů strážníkům sdělil, že vozidlo zde nechá a domů půjde pěšky. Jak se však později strážníci přesvědčili, muž pěšky jít nehodlal. Přes uložený zákaz řízení se rozhodl s vozidlem odjet. Strážníkům, kteří se ho snažili zastavit, začal ujíždět. Případem se budou zabývat policisté z místě příslušného Obvodního oddělení Policie ČR.

Ve středu 23. prosince v půl jedné ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. U benzinové čerpací stanice v ulici Milady Horákové strážníci spatřili zaparkované vozidlo zn. BMW, ve kterém seděli dva muži. Strážníci se dvojici rozhodli upozornit na zákaz volného pohybu osob. Když osazenstvo vozidla vyzvali k předložení prokázání totožnosti, muž sedící za volantem nebyl schopen předložit žádné osobní doklady. Strážníkům přitom sdělil, že vozidlo neřídil, a tak žádné doklady nepotřeboval. Dle jeho slov se chystal pěšky i odejít. Strážníci oba muže poučili o platném krizovém opatření a přestupek vyřešili na místě domluvou. Muži se vydali zakoupit si potraviny v prodejně čerpací stanice a poté přislíbili návrat domů. Tím však případ neskončil.

O deset minut později byli operátorem městského kamerového systému spatřeni dotyční muži, jak nasedají do vozidla a odjíždějí směrem do Větrné ulice. Na místo mezitím zamířila hlídka městské policie. Strážníci vozidlo vzápětí dostihli a snažili se ho zastavit za použití výstražného akustického znamení na služebním vozidle. Za volantem vozidla spatřili jedenatřicetiletého muže z Českých Budějovic, kterého kontrolovali u benzinové čerpací stanice. Jak strážníci mezitím zjistili, řidiči byl uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž stále nereagoval na výzvu zastavení a rychlostí přesahující 140 km/hod. ujížděl ulicí Branišovská. Poté ujížděl přilehlými ulicemi a zpět přes Branišovskou ulici až do Větrné. Strážníci na místě nalezli opuštěné vozidlo. Celý případ okamžitě předali do rukou přivolané hlídky Policie ČR.

Autor: Mgr. Věra Školková