Muž se zákazem řízení se strážníky snažil přemluvit k dokončení jízdy

            Pětatřicetiletý muž se v neděli dopoledne rozhodl odvézt svého bratra na vlakové nádraží v Českých Budějovicích. Při usednutí za volant ho nezastavil platný zákaz řízení motorových vozidel, ani dopravní značení v ulicích města. Nejenže nejprve nechtěl zastavit na výzvu k zastavení vozidla, při setkání se strážníky městské policie se je snažil ještě přemluvit, ať ho nechají dokončit jízdu. Skončil v rukou policistů.

            V neděli 18. října krátce před polednem prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v městské čtvrti Čtyři Dvory. V křižovatce ulic Zahradní a O. Ostrčila strážníci spatřili projíždějící vozidlo zn. Mercedes, jehož řidič nerespektoval dopravní značení Dej přednost v jízdě. Strážníci vozidlo dostihli v ulici V. Talicha. Když se však snažili vozidlo zastavit za použití výstražného a akustického zařízení na služebním vozidle, řidič nereagoval a ujížděl dál. Strážníkům se podařilo zastavit vozidlo v ulici J. Opletala. Zjevně rozrušený řidič se při prvním kontaktu snažil strážníky přesvědčit, aby ho následovali a nechali ho odvézt svého bratra na vlakové nádraží. Strážníci se zakrátko dozvěděli důvod jeho chování. Dotyčný muž totiž nevlastnil řidičský průkaz. Ten mu byl odebrán v důsledku uložení trestu spočívajícího v zákazu řízení všech motorových vozidel.

Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která muži zakázala další jízdu. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie Čtyři Dvory. Pětatřicetiletého muže čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Autor: Mgr. Věra Školková