Muž se snažil poškodit dopravní značení v centru města

Muž, který se ve středu v noci snažil poškodit dopravní značení v centru města, si na své konto připsal dva přestupky a navíc si vysloužil pobyt na protialkoholní záchytné stanici.

V půl jedenácté večer spatřila obsluha městského kamerového systému v České ulici dva muže, z nichž jeden se snažil vyvrátit dopravní značku. Jeho společník se snažil svého kamaráda od jeho jednání odradit. Ke skutečné škodě na majetku tak naštěstí nedošlo.

Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli dva zjevně podnapilé muže, kteří odpovídali popisu dvojice z kamerového záznamu. Na výzvu strážníků předložil své osobní doklady pouze jeden z nich. Druhý z nich, identifikovaný městskou kamerou jako pachatel, však nehodlal se strážníky jednat. Se slovy, že se ničeho nedopustil, odmítal i přes opakované výzvy strážníků prokázat svou totožnost. Ti muže následně převezli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Muž i zde zatvrzele mlčel a jeho totožnost se podařilo zjistit až prostřednictvím jeho společníka. Policisté potvrdili, že se jedná o jedenačtyřicetiletého muže z Táborska. Strážníci u něj následně provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 1,29 ‰. Muže nakonec po poučení o dalším postupu převezli k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Jedenačtyřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku proti majetku a proti veřejnému pořádku, kterého se dopustil neuposlechnutím výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. U správního orgánu mu hrozí pokuta do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková