Muž se rozhodl vzít zákon do svých rukou

Sedmapadesátiletý muž v doprovodu svého psa v sobotu dopoledne vyhrožoval ublížením na zdraví kolemjdoucím na Pražském předměstí. Vyhrožování umocnil držením teleskopického obušku. Mladá žena s kojencem v kočárku v obavě o zdraví své rodiny přivolala na pomoc strážníky.

Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení ženy, jejíž rodinu ohrožoval neznámý muž v Neplachově ulici, v sobotu 30. prosince krátce po desáté hodině. Žena na místě strážníkům ukázala na zjevně rozčileného muže se psem, který neustále vykřikoval a mával kolem sebe teleskopickým obuškem. Důrazné výzvy strážníků, aby zbraň odložil, bez odporu uposlechl. Německý ovčák, který neustále štěkal, však svého pána neopustil. Muž, který agresivní chování psa sám vyvolal, měl plné ruce práce, aby psa uklidnil. Důvodem agresivního jednání muže byl údajně pes, kterého venčila rodina s dítětem. Muž si stěžoval na to, že pes pobíhá bez vodítka a cítil se jím ohrožen. Žádný zákon ani vyhláška však povinnost míst psa na vodítku v těchto místech nestanoví. Jak strážníci zjistili, žena měla svého psa na vodítku a pes byl zcela klidný.

Agresor však pokračoval ve výčtu prohřešků místních obyvatel, které se rozhodl sám řešit. Kromě psů pobíhajících bez vodítka se mu nelíbila jízda cyklistů po chodníku. Vzápětí strážníkům ukázal na údajný chodník. Ti vzápětí zjistili, že se jedná o řádně označenou cyklostezku. Muž si však stál na svém. Strážníkům sdělil, že hodlá nadále zjednávat pořádek výhrůžkami s použitím obušku. Mezitím se k hlídce městské policie přihlásila obyvatelka Neplachovy ulice, která popsala podobný zážitek s dotyčným mužem.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Za přestupek proti občanskému soužití hrozí sedmapadesátiletému muži z Jindřichohradecka pokuta až 20 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková