Muž se procházel prostředkem silnice, na řidiče osobního vozidla vytáhl nůž

Zatroubení na neukázněného chodce jdoucího prostředkem vozovky v ulici Milady Horákové dopadlo napadením řidiče vozidla s nožem v ruce. Případ se stal ve čtvrtek v podvečer. Manželka napadeného muže pronásledovala útočníka až do místa jeho bydliště, kde fyzicky napadl i jí s výhrůžkami ublížení na zdraví. Žena i její manžel naštěstí vyvázli bez viditelného zranění. Útočník skončil v rukou policistů.

Ve čtvrtek 16. července krátce po páté hodině odpolední vyjížděla hlídka městské policie do ulice Milady Horákové. Dle oznámení ženy zde mělo dojít k napadení jejího manžela starším mužem. Ten se údajně pohyboval uprostřed vozovky a odmítal nechat projet osobní vozidlo. Když na něj řidič vozu zatroubil, reakcí neukázněného chodce byl úder zavřenou pěstí do kapoty projíždějícího vozidla. Jakmile řidič z vozu vystoupil, agresivní muž na něj vytáhl nůž s výhrůžkami ublížení na zdraví. Následně ho udeřil zavřenou pěstí do obličeje. Po útoku se dal na útěk. Žena se snažila agresora pronásledovat až do ulice N. Frýda, kde muž zašel do jednoho z vchodů panelového domu. Muž si však na ženu počkal a fyzicky napadl i jí s výhrůžkami ublížení na zdraví. Ženě se podařilo uniknout a přivolat pomoc.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR a předali jí všechny zjištěné informace. Muž zakrátko skončil v rukou policistů. Již si vyslechl sdělení obvinění z přečinu výtržnictví.

Autor: Mgr. Věra Školková