Muž se procházel po ulici s plynovou pistolí v ruce

V pátek dopoledne vzbudil obavy obyvatel Otakarovy ulice neznámý muž, který procházel ulicí a přitom držel předmět připomínajícím střelnou zbraň. Prověřit, zda se jedná o atrapu nebo skutečnou zbraň, okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

Strážníci muže odpovídajícího popisu spatřili v ulici B. Smetany. Muž držel v levé ruce hrnek a v pravé ruce skutečně předmět připomínající střelnou zbraň. Strážníci muže důrazně vyzvali, aby zbraň položil na zem a ustoupil od ní. Muž výzvy strážníků uposlechl. Na vysvětlenou uvedl, že se jedná o plynovou zbraň. Tu údajně zakoupil toho dne v jedné z vojenských prodejen v centru města. Doklad o zakoupení zbraně však nedostal. Strážníci muže poučili o tom, že je zákonem zakázáno nosit zbraň viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném.

Strážníci navíc při jednání s pětadvacetiletým mužem pojali důvodné podezření, že je muž pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Dotyčný se svěřil, že trpí psychickou chorobou, se kterou se v současné době léčí. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol se ukázala jako negativní.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Muž bude nyní čelit obvinění z přestupku, kterého se dopustil porušením zákona o střelných zbraních a střelivu.

Autor: Mgr. Věra Školková