Muž se dopouštěl schválností a hrubého jednání, nakonec rozbil domovní dveře

Narušování občanského soužití vůči obyvatelům jednoho domu na Pražském předměstí a poškození družstevního majetku má na svědomí dvacetiletý muž z Českých Budějovic. V neděli krátce po deváté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení jednoho obyvatele Pražského předměstí o muži, který neustále obtěžuje hrubým chováním a schválnostmi jeho rodinu. Dotyčný muž měl neustále zvonit na domovní zvonek, házet kameny do oken a vyhrožovat. Tohoto jednání se měl dopouštět opakovaně a již delší dobu. Důvod jeho chování nebyl poškozeným obyvatelům domu doposud zřejmý.

Strážníci po příjezdu na místo zastihli muže stojícího před rozbitými vstupními dveřmi do bytového domu. Ukázalo se, že kromě jiného má škodu na majetku bytového družstva na svědomí dotyčný dvacetiletý muž. Když se nedozvonil na domovní zvonek a házení kamenů do oken nemělo požadovaný účinek, rozbil domovní dveře.

Strážníci na místo přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření. Dvacetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku proti občanskému soužití a z přestupku proti majetku.

Autor: Mgr. Věra Školková