Muž se dobýval do autobusu stojícího na konečné zastávce, nadýchal 3,38‰ alkoholu

Třiačtyřicetiletý muž se v sobotu večer snažil násilím dostat do vozu městské hromadné dopravy, stojícího na konečné zastávce v Suchém Vrbném. Ke škodě na majetku naštěstí nedošlo, muž však nadýchal 3,38‰ alkoholu. Skončil v rukou zdravotníků.

V sobotu 13. listopadu krátce před devátou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení řidiče městské hromadné dopravy na konečnou zastávku v Suchém Vrbném. Stojící trolejbus se zavřenými dveřmi totiž náhle začal atakovat zjevně podnapilý muž a snažil se do něj násilím dostat. Strážníci po příjezdu na místo zastihli jim známého muže ležícího na chodníku. Ten však své síly již zjevně vyčerpal a nebyl schopen se postavit na nohy. Nebylo divu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj totiž ukázala výsledek 3,38 ‰. Muže si o několik minut později převzala přivolaná zdravotnická záchranná služba.

Tím však případ pro třiačtyřicetiletého muže neskončil. Příslušnému správnímu orgánu se bude zpovídat z přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a přestupku proti majetku ve fázi pokusu.

Autor: Mgr. Věra Školková