Muž se chtěl zbavit své psí přítelkyně, vyhodil jí ze dveří

Dvaatřicetiletý muž žijící na sídlišti Vltava se před nějakým časem rozešel se svou partnerkou. Ta v současné době žije i s jejich dětmi v jiné lokalitě krajské metropole. Muž však nezůstal sám. V bytě s ním zůstala jeho psí společnice – fenka středně velkého křížence. To však pouze do té chvíle, než se muž rozhodl své zvířecí přítelkyně zbavit. Zasáhnout museli strážníci.

V pátek 12. října krátce po půlnoci vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o štěkajícím psovi v chodbách jednoho z panelových domů na sídlišti Vltava. Při příjezdu strážníků se již přítomná hlídka Policie ČR snažila zjistit, komu pes patří. Strážníci tak šli téměř najisto. Dveře bytu jim otevřel muž, který se snažil přesvědčit strážníky, že fena pobíhající po chodbě není jeho. Navzdory tomuto tvrzení byl však ochoten uhradit náklady spojené s odchycením a umístěním fenky do útulku.

Věci na pravou míru však vzápětí uvedla sousedka dvaatřicetiletého muže. Ten jí totiž jen o několik málo okamžiků předtím nabízel, zda si fenku jménem Nela nechce ponechat. Když mladá žena odmítla a zavřela před ním dveře, muž se nerozpakoval fenku vyhodit na chodbu a ponechat ji svému osudu. Štěkající zvíře pak vzbudilo většinu obyvatel domu, když se nad ní slitovala sousedka jejího majitele. Fenku pak předala do rukou strážníků. Její majitel si od strážníků vzápětí vyslechl verdikt. Zpovídat se bude z přestupku proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Za ten mu hrozí pokuta až do 500 tisíc korun. Strážníci pak fenku převezli do městského útulku, kde o ní bude prozatím postaráno.

Autor: Mgr. Věra Školková