Muž s odcizeným jízdním kolem skončil na policii, jeho společnice v poutech

V úterý večer se stal muž procházející Nádražní ulicí kolem nákladového nádraží náhodným svědkem potyčky mezi mužem a ženou. Na místo okamžitě přivolal hlídku městské policie. Strážníky po příjezdu na místo navedl k odstavenému vagónu, kde se ukrýval muž se ženou. Žena neustále hlasitě křičela a nereagovala ani na dotazy strážníků, které měly vysvětlit její chování. Strážníci pojali podezření, že je žena pod vlivem alkoholu a pravděpodobně i jiných návykových látek. Strážníci pětadvacetiletou ženu podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 2,41 ‰.

Strážníci mezitím zjistili, že její čtyřiatřicetiletý společník sem přijel na zjevně hodnotném jízdním kole značky Kilimanjaro. Po prověření výrobního čísla rámu kola strážníci zjistili, že dotyčný muž zcela jistě není jeho právoplatným majitelem. Jízdní kolo totiž figurovalo v záznamech Policie ČR jako odcizené. Muž nebyl strážníkům schopen vysvětlit, kde a za jakých okolností k jízdnímu kolu přišel. Muž i s jízdním kolem skončil na obvodním oddělení Policie ČR v ulici 28. Října, kde si ho převzali policisté k dalšímu šetření.

Pětadvacetiletou ženu se strážníci rozhodli převézt na protialkoholní záchytnou stanici. Žena se však bránila a snažila se z místa utéct. K pobytu na protialkoholní záchytnou stanici jí museli strážníci převézt ve služebních poutech.

Autor: Mgr. Věra Školková