Muž rušící noční klid překročil míru vypitého alkoholu, skončil v poutech na záchytné stanici

Rušení nočního klidu při cestě z hostince skončilo pro čtyřicetiletého muže pobytem na protialkoholní záchytné stanici. Tam ho hlídka městské policie musela dopravit v poutech. Po vystřízlivění se bude zpovídat z několika přestupků.

V pátek 22. října krátce po jedenácté hodině v noci prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v ulici B. Smetany. Z vnitrobloku náhle strážníci uslyšeli hlasité výkřiky. Jak vzápětí zjistili, hlas patřil muži, kterého při chůzi podpírala žena. Sedmatřicetiletá žena se svěřila, že svého partnera právě vyzvedla z pohostinského zařízení. Čtyřicetiletý muž přitom zjevně překročil míru vypitého alkoholu. Strážníci se snažili hlučícího muže utišit, ten však ve svém projevu i přes opakované výzvy pokračoval. Když prudce napřáhl ruku na jednoho z nich, za použití donucovacích prostředků mu strážníci nasadili služební pouta. Následně provedená orientační zkouška na alkohol u muže ukázala výsledek 2 ‰. Muž však i nadále narušoval veřejný pořádek a nebyl schopen samostatné chůze. Strážníci pro rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Zde ho předali do rukou zdravotnického personálu.

Čtyřicetiletý muž se bude zpovídat nejen z přestupku rušení nočního klidu, ale i neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková