Muž přijal zaměstnání řidiče, přitom nevlastnil žádné řidičské oprávnění

Dohodu o provedení práce u jedné z přepravních firem v Brně podepsal sedmadvacetiletý muž. Že náplní práce je řízení motorového vozidla, samozřejmě věděl. Že nevlastní žádné řidičské oprávnění, pravděpodobně považoval za nepodstatný problém. Dopravní přestupek, kterého se dopustil přímo vedle služebny městské policie, však vše prozradil. Muže čekají značné potíže.

V pátek 5. dubna v půl šesté odpoledne spatřila hlídka městské policie v blízkosti své služebny v ulici Jar. Haška nákladní vozidlo stojící v místech, kde platí zákaz zastavení. Strážníci se rozhodli přestupek s řidičem vozidla na místě vyřešit. Za chvíli se však nestačili divit. Ukázalo se totiž, že řidič vozidla není držitelem žádného řidičského oprávnění k řízení motorových vozidel. Sedmadvacetiletý muž se strážníkům svěřil, že řidičský průkaz nikdy nevlastnil. To však podle něj nebylo překážkou přijmout zaměstnání řidiče u jedné z brněnských společností. Na cestu přibral i svého závozníka, též neřidiče, který údajně o absenci řidičského oprávnění jeho kolegy nevěděl. Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která řidiči zakázala další jízdu.

Dalším řešením případu se bude zabývat příslušný správní orgán. Sedmadvacetiletému muži nyní za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a zákaz činnosti v době trvání jednoho roku až dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková