Muž odmítal s nožem u krku odejít z azylového domu

Nebezpečné ohrožování sama sebe vystřelovacím nožem skončilo pro jedenašedesátiletého muže z Českobudějovicka pobytem na protialkoholní záchytné stanici. K pravděpodobně smyšleným představám, že ho někdo ohrozí na životě, když opustí stěny azylového domu, totiž značně přispěl i alkohol.

Na oznámení o potencionálním klientovi azylového domu s nožem u krku vyjížděla hlídka městské policie v neděli 28. října v jedenáct hodin v noci. Strážníci v jednom z pokojů nalezli muže s nožem v ruce. Muž se po chvíli rozpovídal a strážníkům se svěřil s důvodem svého počínání. Předtím, než se uchýlil do azylového domu, se totiž značně posilnil alkoholem. Provozní řád azylového domu však podnapilé klienty nepřijímá. Muž se podle všeho obával znovu vyjít v tuto noční hodinu na ulici s obavou o svůj život. Aby si uhájil přenocování v azylovém domě, začal vyhrožovat, že ukončí svůj život raději sám. Strážníkům se nakonec podařilo muži jeho neuvážený čin vymluvit a nůž mu odebrali.

Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u jednašedesátiletého muže ukázala výsledek 2,14 ‰. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Lékař rozhodl o pobytu muže na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl také vzápětí převezen.

Autor: Mgr. Věra Školková