Muž odcizil svítilnu z cizího jízdního kola, sledovala ho kamera

V neděli pod rouškou noci odcizil muž z Českobudějovicka svítilnu, která byla připevněna na odstaveném jízdním kole před budovou radnice na Náměstí Přemysla Otakara II. Muž se domníval, že jeho jednání nepřihlíží žádný svědek. To se však zmýlil.

V neděli krátce po třetí hodině ranní spatřila obsluha městského kamerového systému v podloubí českobudějovické radnice podezřelý pohyb. Jakmile se kamera zaměřila na pokradmu se pohybující postavu, bylo zřejmé, že dotyčný muž nemá čestné úmysly. Přiblížil se k jízdnímu kolu, které bylo v podloubí odstavené, a ulomil z něj svítilnu upevněnou na jeho přední části. Po činu hleděl z místa co nejrychleji odejít. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

Muže, kterého městská kamera identifikovala jako pachatele, strážníci zastavili v Hradební ulici. Jedenačtyřicetiletý občan z Českobudějovicka dlouho nezapíral. Ke svému činu se přiznal a strážníkům vydal odcizenou svítilnu. Strážníci muže poučili o tom, že se svým jednáním dopustil majetkového přestupku. Dalším šetřením události s využitím všech důkazů se bude nyní zabývat správní orgán. Za přestupek proti majetku hrozí pachateli pokuta do 50 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková