Muž napadl hrubými výrazy svou přítelkyni a poškodil dveře bytu

Nepříjemné chvíle zažila v neděli večer pětadvacetiletá žena, jejíž přítel ji překvapil při nákupu v prodejně potravin v ulici Pekárenská a verbálně ji napadl. V půl sedmé večer přijalo operační středisko městské policie žádost svědkyně události o pomoc. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie.

Strážníci na místě zastihli ženu v doprovodu svého syna a její kamarádky. Žena uvedla, že ji při nákupu překvapil její přítel a začal ji častovat hrubými výrazy. Jakmile však žena přivolala na pomoc strážníky, z místa raději utekl. Důvod jeho chování žena vysvětlila tak, že se s ním rozhodla rozejít a to muž odmítá připustit. Její odůvodněný strach vychází především z jeho agresivního projevu. Muž ji neustále verbálně napadá hrubými výrazy, a když mu neotevře dveře bytu, bouchá a kope do nich. Toho byli strážníci svědky předchozího dne. V pátek ráno museli proti čtyřiadvacetiletému muži zakročit právě proto, že se násilím dobýval do bytu své přítelkyně. Jelikož se muž snažil před strážníky opakovaně utéct, vezl se nakonec na služebnu Policie ČR v poutech.

Tentokrát si strážníci na čtyřiadvacetiletého útočníka počkali před domem, kde bydlí jeho přítelkyně. Zde se skutečně v podnapilém stavu po krátké době ukázal. Strážníci muže následně převezli na obvodní oddělení Policie ČR v ulici 28. Října. Zároveň sem převezli i jeho přítelkyni a její kamarádku jako svědkyni dnešního incidentu. Další šetření v celé věci si převzali přítomní policisté. Muž se nyní bude zpovídat z přestupku proti majetku a přestupku proti občanskému soužití.

Autor: Mgr. Věra Školková