Muž nahlásil strážníkům svůj přestupek, nakonec je fyzicky napadal

Čtyřiatřicetiletý muž porušil obecně závaznou vyhlášku města popíjením alkoholu na místě zakázaném touto vyhláškou. Sám na své jednání strážníky upozornil a dožadoval se pokuty. Vzápětí se však jeho chování výrazně změnilo. Jeho vzrůstající agresivita vůči strážníkům skončila nasazením pout. Agresor nadýchal 2,43 ‰ alkoholu, skončil v rukou zdravotníků.

Ve čtvrtek 11. června ve dvě hodiny odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Lannově třídě. Před jedním z domů posedával zjevně podnapilý muž, který právě konzumoval pivo z plechové lahve. Když spatřil strážníky, přistoupil k nim a dožadoval se udělení pokuty za požívání alkoholu na místě, kde je to zakázáno. Po zjištění jeho totožnosti strážníci muže vyzvali, aby již na místě alkohol nepožíval. Vzhledem k okolnostem případu strážníci rozhodli o vyřešení přestupku domluvou a muže vyzvali, aby místo opustil. Muž však náhle výrazně změnil své chování a s hlasitými výkřiky začal strážníky fyzicky ohrožovat. Když nereagoval ani na opakované výzvy, aby svého jednání zanechal, strážníci proti němu použili donucovací prostředky a služební pouta. Po přivolání motorizované hlídky městské policie muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,43 ‰. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do zdravotnického zařízení.

Za přestupek proti veřejnému pořádku, kterého se čtyřiatřicetiletý muž dopustil neuposlechnutím výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, hrozí pachateli pokuta do 10 tisíc korun.

Autor: Mgr. Věra Školková