Muž ležící na zastávce nadýchal 3,45 ‰ alkoholu, bránil se převozu na záchytnou stanici

Dvojice mužů se v pondělí večer posilnila alkoholem víc, než bylo zdrávo. Oba muži pak ulehli na lavičku zastávky autobusu, kde je nalezla hlídka městské policie. Přestože jeden z mužů nadýchal 3,45 ‰ alkoholu a nebyl schopen stát na nohou, postavil se strážníkům na odpor. Ti ho museli na záchytnou stanici dopravit za použití donucovacích prostředků.

V pondělí 14. března krátce po jedenácté hodině večerní prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost v Nádražní ulici. V přístřešku zastávky MHD strážníci spatřili dva muže ležící na lavičce. Jak se po jejich probuzení ukázalo, dvojice se předtím značně posilnila alkoholem. Jeden z mužů byl schopen samostatné chůze a na výzvu strážníků z místa odešel. Jeho společník však při pokusu vstát z lavičky upadl na zem. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala výsledek 3,45 ‰. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Muž se však začal bránit a odmítal nastoupit do služebního vozidla. Strážníkům se muže podařilo do vozidla usadit až za použití donucovacích prostředků. Následně ho převezli na záchytnou stanici, kde ho předali do rukou zdravotníků.

Čtyřicetiletý muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková