Muž ležící na vlakové zastávce vyhrožoval strážníkům, v poutech skončil na policejní služebně

Muž ležící v čekárně na Jižní zastávce v úterý odpoledne nelibě nesl probuzení strážníky městské policie. Na jejich hlavu se snesla řada urážek i výhrůžek ublížením na zdraví. Odmítnutí prokázat svou totožnost pro muže skončilo nasazením pout a převozem na policejní služebnu. Šestačtyřicetiletý muž z Jindřichohradecka se nyní bude zpovídat z několika přestupků.

V úterý 4. května krátce před pátou odpolední prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na vlakové stanici Jižní zastávka. Strážníci v čekárně nalezli spícího muže ve společnosti několika lahví od alkoholu. Když muže vzbudili a vyzvali ho k prokázání totožnosti, z jeho úst se na adresy strážníků snesla řada urážek. Muž ani na opakované výzvy nereagoval, proto ho strážníci poučili o tom, že bude ke zjištění totožnosti předveden na služebnu Policie ČR. Muž však odmítl strážníky následovat ke služebnímu vozidlu a místo toho jim začal vyhrožovat ublížením na zdraví. O několik vteřin později skončil v poutech. Strážníci ho následně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. října. Přítomní policisté zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka. Strážníci ho po poučení o dalším postupu z policejní služebny propustili.  

Šestačtyřicetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a z přestupku proti občanskému soužití. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková