Muž ležel v přístřešku zastávky bez roušky, místo nápravy počastoval strážníky nadávkami

 Muž ležící v přístřešku zastávky bez ochranného prostředku úst a nosu bránil v sobotu odpoledne cestujícím využít úkryt před nepříznivým počasím. Zakročit musela hlídka městské policie. Nejenže muž odmítl uposlechnout výzev k nasazení roušky, navíc strážníky počastoval nevybíravými výrazy. Svůj pobyt v jihočeské metropoli zakončil na protialkoholní záchytné stanici.

V sobotu 21. března ve dvě hodiny odpoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži ležícím na zastávce městské hromadné dopravy v Nádražní ulici bez povinného prostředku ochrany dýchacích cest. Cestující z obavy o své zdraví i přes nepřízeň počasí přístřešku raději nevyužili. Strážníci muže probudili a vyzvali ho k zakrytí nosu a úst. Zjevně podnapilý muž však odmítl zákonných výzev strážníků uposlechnout. Strážníky začal verbálně napadat a odmítl jim předložit své osobní doklady. Muž skončil na lůžku protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice. Zde se zdravotnickému personálu podařilo zjistit, že se jedná o padesátiletého občana z Táborska.

Za nerespektování omezení vyplývajícího z krizových opatření stanovených v době krizového stavu hrozí padesátiletému muži pokuta až 20 tisíc korun. Na své konto si přičte i přestupky neuposlechnutí a znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupek podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor: Mgr. Věra Školková