Muž chtěl ukončit svůj život, strážníci mu poskytli první pomoc

Čtyřiatřicetiletý muž se rozhodl v neděli večer ukončit svůj život v parku Na Sadech. Nožem si způsobil řezné poranění na ruce, krvácení mu zastavili zasahující strážníci. Muž skončil v péči lékařů.

V neděli 29. dubna krátce před jedenáctou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, který se měl potácet v blízkosti Mlýnské stoky v parku na Sadech. Strážníci po příjezdu na místo nalezli ležícího muže, který silně krvácel ze zranění na pravé ruce. Jak vzápětí zjistili, krvácení bylo způsobené několika řeznými ranami na předloktí. Zjevně podnapilý muž se strážníkům svěřil, že zranění si způsobil sám s úmyslem ukončit svůj život. Důvodem měly být vážné osobní problémy. Strážníci okamžitě muži poskytli první pomoc a zastavili krvácení. Muž byl při vědomí a dobrovolně se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,41 ‰.

Strážníci mezitím přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR. Zraněný muž byl následně převezen k ošetření do českobudějovické nemocnice. Celým případem se budou dále zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října.

Autor: Mgr. Věra Školková