Muž bez řidičského oprávnění usedl za volant, v ulicích však potkal hlídku městské policie

Čtyřicetiletý muž z Prachaticka vyrazil ve středu večer za volantem osobního automobilu do ulic jihočeské metropole. Skutečnost, že nevlastní žádné řidičské oprávnění, ho zřejmě netrápila. K jeho smůle ho však zastavila hlídka městské policie. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat.

Ve středu 24. května v půl dvanácté v noci zastavila na Žižkově třídě osobní vozidlo, jehož řidič nerespektoval zákazové dopravní značení. Když však strážníci muže za volantem vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, žádných se nedočkali. Ověřením jeho ústně sdělené totožnosti a řidičského oprávnění v registru řidičů zjistili, že čtyřicetiletý muž žádné oprávnění k řízení motorového vozidla nevlastní. Další jízdu „neřidiči“ zakázali přivolaní policisté. Volant vozidla převzala k dokončení naplánované cesty jeho spolujezdkyně, která byla řádnou držitelkou řidičského průkazu.

Dalším šetřením případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán. Za výše uvedený přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí pachateli pokuta od 25 000 Kč do 50 000 Kč a zákaz činnosti po dobu jednoho roku až dvou let.

Autor: Mgr. Věra Školková