Mladý sprejer se vyřádil na zdech domů v centru města

Osmnáctiletý muž z Českých Budějovic vzal začátek své plné právní zodpovědnosti vskutku svérázně. V pondělí brzo ráno vyrazil do ulic jihočeské metropole s barevným sprejem v ruce. Na fasádách domů v centru města se pak podepsal rozsáhlými nápisy. V Jeronýmově ulici však zachytila jeho počínání městská kamera. Díky okamžitému zásahu strážníků mladého muže trest nemine.

V pondělí 11. února krátce po půl jedné ráno spatřil operátor městského kamerového systému v Jeronýmově ulici muže s kapucí na hlavě, který právě sprejoval na fasádu jednoho z domů. Na místo okamžitě vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci muže zastihli nedaleko, ten se však s nimi nehodlal zaobírat. Na jejich zákonné výzvy, aby se zastavil, nereagoval a snažil se rychle odejít. Když ho strážníci zastavili, předstíral, že důvod jejich zásahu je mu záhadou. Přitom se strážníky snažil přesvědčit o tom, že s nápisy na zdech domů nemá nic společného. Jeho tvrzení však vyvrátily důkazy, které se u něj o pár minut později nalezly. Na jeho oděvu i rukou totiž zůstaly stopy po modré barvě, která odpovídala vytvořenému nápisu na zdi domu. Když muž vyprázdnil své kapsy, podle očekávání strážníků se kromě osobních věcí ukázaly dva lihové fixy a sprej modré barvy. Jak strážníci vzápětí zjistili, stejnou barvou byly posprejovány fasády, vstupní dveře i vrata několika objektů nejen v Jeronýmově ulici.

Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku Policie ČR, která si osmnáctiletého sprejera převzala. Dalším šetřením případu se budou zabývat policisté z Obvodního oddělení Policie ČR v ulici Tř. 28. Října. Mladého muže nyní čeká obvinění z přečinu poškození cizí věci.

Autor: Mgr. Věra Školková