Mladiství pod vlivem alkoholu

Z parku Stromovka se ozývala hlasitá hudba. Strážníci na místě odhalili čtyři mladistvé pod vlivem alkoholu. Jednalo se o dva chlapce a dvě dívky. Nadýchali od 0,32 do 1,44 promile. Událostí se bude zabývat oddělení sociálně právní ochrany dětí.

V pondělí 24. června krátce před desátou hodinou večer přijalo operační středisko oznámení o nadměrném hluku, který se šíří z parku Stromovka. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Strážníci na místě nalezli skupinku osmi osob, které popíjely alkohol a poslouchaly hudbu přes reproduktor. Ve skupince i byly čtyři osoby mladistvé, a tak je strážníci podrobili orientační dechové zkoušce. Zkouška vyšla u všech s pozitivním výsledkem. Dva chlapci a dvě dívky nadýchali od 0, 32 do 1, 44 promile. Přes operační středisko městské policie byli kontaktováni zákonní zástupci mladistvých, kteří byli pučeni o dalším postupu. Pro nejmladšího chlapce se na místo dostavila jeho matka.

Událost bude předána jako podnět k dalšímu šetření na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.