Mladíka naštvalo, že bylo zavřeno, tak pomaloval výdejní okno fixou

Sedmnáctiletý mladík se projížděl na kole po centru Českých Budějovic. V Krajinské ulici se zastavil u stánku s rychlým občerstvením a výdejní okno pomaloval fixou. Strážníkům později své jednání odůvodnil tím, že už měli zavřeno, a to jej velmi rozčílilo. Mladík se stal podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a událost si převzala Policie ČR k dalšímu řešení.

Krátce po půlnoci z čtvrtka na pátek 3. ledna zaznamenal operátor městského kamerového systému dva mladé muže na jízdních kolech v Krajinské ulici. Jeden z mladíků se zastavil u rychlého občerstvení, vytáhl fixu a pomaloval výdejní okno. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie. Strážníkům se podařilo oba mladíky dostihnou v parku Na Sadech.  Sedmnáctiletý mladík se k činu přiznal a události litoval. Mladíka rozčílilo, že už bylo zavřeno a nemohl si nic koupit.

Mladík se stal podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Strážníci si na místo přivolali Policii ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.